ZDJĘCIA i FILMY z DRONA...
materiały reklamowe dla firm

Trasa Transfogarska z drona cz. 2

Przejeżdżając przez Rumunię możemy trafić na jedną z dwóch tras górskich, Transalpinę i Transfogarską. Niestety jak na razie nie mieliśmy sposobności skorzystania z tej pierwszej, jednak być może w przyszłym sezonie nam się to uda. Co do drugiej to jak już wspominaliśmy w porzednim wpisie, trasa Transfogarska to bardzo urokliwy region. W najwyższym punkcie położona jest na 2034 m n.p.m. i przecina góry Fogaraskie z północy na południe. Góry Fogaraskie są z kolei najwyższym pasmem rumuńskich Karpat. Trasa rozciąga się między ich dwoma najwyższymi szczytami : Moldoveanu i Negoiu i ma długość przeszło 100 km . Na północy rozpoczyna się w Siedmiogrodzie, w mieście Sybin, na południu kończy na Wołoszczyźnie w mieście Pitesti.

Trasa Transfogaraska wybudowana została za czasów Nicolae Ceausescu, w latach 1970-74. Jej powstanie pochłonęło miliardy a także 6 milionów kilogramów dynamitu a w tracie prac życie straciło, według różnych oficjalnych źródeł inf. od 20 do nawet 40 żołnierzy, nieoficjalnie w czasie budowy drogi zginęło nawet kilkaset osób, ale tych danych nikt już nie może zweryfikować.

Trasa Transfogarska zbudowana była głównie w celach millitarno-logistycznych, ocenia się jednak, że miała być manifestacją możliwości technicznych Rumunii. Droga z północy na południe w kraju bowiem już istniała znacznie wcześniej, i to po znacznie dogodniejszym terenie.  Początkowo miała być to droga leśna, która miała umożliwić budowę ośrodka sportów zimowych.  W trakcie prac, zmieniono jednak projekt i rozpoczęto budowę drogi krajowej o dwóch pasach ruchu. Obecnie trasa ta jest jedną z największych atrakcji turystycznych, i jak już wspomniałem zalicza się ją do najpiękniejszych tras widokowych Europy.VestaFox
SeoPozycje
PromoFox
Zamw Film z Drona
Znajdź nas w Social Media!
YouTube
Facebook
Instagram
Vimeo
Pinterest