ZDJĘCIA i FILMY z DRONA...
materiały reklamowe dla firm

Trasa Transfogarska z drona cz. 1

Powrót z Bułgarii rozplanowaliśmy przez Trasę Transfogarską, gdyż trudno pominąć tak atrakcyjne widokowo i turystycznie miejsce. Oczywiście przed samym wjazdem na trasę zdecydowaliśmy się na nocleg, aby uniknąć syndromu omdlałego ze zmęczenia turysty, snującego się po załomach skalnych. W trasę ruszyliśmy następnego dnia z samego rana, mając już pewne doświadczenie w jej pokonywaniu, i jak się później okazało był to słuszny wybór. Od ostatniego naszego przejazdu kilka lat wcześniej, na Trasie Transfogarskiej zrobiło się nad wyraz tłoczno, i przejazd tych 100 km zajął nam większą cześć dnia. Oczywiście każdy przestój staraliśmy się wykorzystać na filmowanie i fotografowanie tego jakże pięknego miejsca, dzięki czemu możemy zaprezentować cześć tego materiału tutaj.

Czemu warto chociaż raz w życiu pokonać ten odcinek? Od strony północnej trasa zapewnia niesamowite widoki, zaś na południu wzdłuż niej znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Warto zobaczyć 160 metrową zaporę na rzece Ardżesz, która tworzy jezioro Vidraru. Miłośnicy horrorów z pewnością z chęcią odwiedzą zamek Poienari przed wiekami należący do Włada Palownika, który  słynął z okrucieństwa i stał się pierwowzorem postaci znanej z książek i filmów, czyli hrabiego Drakuli.  

Na trasie dozwolona prędkość to 40 km/h ponieważ jest ona dośc kręta i niebezpieczna, znajduje się na niej pięć wiaduktów, kilka tuneli w tym najdłuższy w Rumuni, liczący 884 m, który przecina łańcuch górski. Wspomniany tunel Capataneni znajduje się w najwyższej części trasy, a mijając go, możemy podziwiać jezioro Balea. Z powodu śniegu i wiatrów najdłuższy tunel jest zamykany w okresie zimowym, czasem już w październiku, a otwierany jest dopiero, w zależności od warunków atmosferycznych, w kwietniu lub maju.VestaFox
SeoPozycje
PromoFox
Zamw Film z Drona
Znajdź nas w Social Media!
YouTube
Facebook
Instagram
Vimeo
Pinterest