ZDJĘCIA i FILMY z DRONA...
materiały reklamowe dla firm

Quadem po Pustyni Arabskiej

Po naszej przygodzie na największej pustyni świata, Saharze, przyszedł czas na wycieczkę po pustyni Arabskiej. Ponieważ była to przygotowana i zorganizowana wycieczka dla większej grupy, początkowo mieliśmy dość mieszane odczucia związane z jej wyborem, jednak jak później się okazało, niesłusznie.

Wycieczka po pustyni Arabskiej, inaczej niż w wypadku Sahary, odbywała się na quadach, co przyznam szczerze, w wypadku naszej grupy przemawiało na plus. Mieliśmy sporą nadzieję iż sama jazda w tym piaskowym i lekko kamienistym krajobrazie dostarczy sporych wrażeń, a ekstremalna temperatura i pustynne warunki, będą dodatkowym bodźcem do niezłych wrażeń.

Mimo iż pustynie dla wielu mogą się kojarzyć z miejscem mało ciekawym, to mają one pewien urok, choć budzący zaniepokojenie tak wielkim i bezkresnym morzem piasku. Jednak wprawne oko może się z czasem przekonać, iż pustynia wcale nie jest tak całkowicie martwa, jak mogło by się wielu wydawać.

Jeśli chodzi o zastosowany sprzęt do kręcenia filmu, to szybko się przekonałem iż testy różnego rodzaju sprzętu prezentowane w sieci, mają się ni jak do ekstremalnych warunków w terenie. W moim przypadku trzyosiowy stabilizator KARMA GRIP, który jakże pięknie prezentował się na filmie z YT (gdzie Pan w SUVie jeżdżąc po pagórkach i wzniesieniach prezentował jego walory), szybko skapitulował!.

W konfrontacji z mocno roztrzęsionym od drgań quadem jadącym ok. 40 km/h oraz wyboistą i poszarpaną od ostrych kamieni drogą, stabilizator całkowicie się poddał, po prostu dramatycznie pogarszając jakość kręconego filmu. Tak więc dalsze ujęcia z jazdy musiałem już wykonać bez jego udziału, z zastosowaniem samej kamery GOPRO 6.VestaFox
SeoPozycje
PromoFox
Zamw Film z Drona
Znajdź nas w Social Media!
YouTube
Facebook
Instagram
Vimeo
Pinterest