ZDJĘCIA i FILMY z DRONA...
materiały reklamowe dla firm

Jezioro Czorsztyńskie z Drona

Mimo iż nasz pobyt nad jeziorem Czorsztyńskim trwał jedynie tydzień, to nie obyło się bez kilku fotek i filmu z tego uroczego miejsca. Jak to zazwyczaj bywa przy naszych wypadach turystycznych, korzystaliśmy z drona Dji Phantom i bardzo prostego aparatu fotograficznego Sony dsc-hx400v, który doskonale się sprawdza do takich plenerowych zadań.
Samo jezioro Czorsztyńskie to w zasadzie nic innego jak sztucznie utworzony zbiornik zaporowy na Dunajcu (z dopływem rzeki Białki), i oddzielający zaporą Pieniny Spiskie od Pienin Właściwych (nazywanych też Środkowymi).

Jezioro Czorsztyńskie ma podłużny kształt i długość ok. 9 km z blisko 30 km linią brzegową, co sprzyja rozwojowi lokalnej turystyki i sportów wodnych. Średnia głębokość zbiornika to ok. 20 m, jednak w najgłębszym miejscu wynosi ona prawie 50 m. Dzięki licznym skalistym wysepkom i podwodnym ściankom, jezioro Czorsztyńskie stanowi również gratkę dla amatorów nurkowania.

Warto tu również wspomnieć o tym iż zbiornik Czorsztyński, a właściwie elektrownia szczytowo-pompowa znajdująca się na tamie, odgrywa istotną rolę w produkcji energii elektrycznej. Dzięki jej pracy można pozyskać rocznie ok. 140 GWh co ma istotne znaczenie dla lokalnej gospodarki w regionie.

Podsumowując, jezioro Czorsztyńskie to miejsce które polecamy odwiedzić tym, którzy uwielbiają spokój i kontakt z przyrodą. Na jeziorze obowiązuje zakaz uprawiania sportów motorowych, tak więc dla przyjezdnych pozostaje żeglowanie, kajaki, rowerki wodne i oferty statków wycieczkowych. Okoliczne plaże są w większości kamieniste lub żwirowe, jednak nie zniechęca to w sezonie turystów do spędzania czasu nad brzegiem tego bardzo urokliwego jeziora.

Poniżej zamieszczamy kilka fotek i film prezentujący część jeziora Czorsztyńskiego.VestaFox
SeoPozycje
PromoFox
Zamw Film z Drona
Znajdź nas w Social Media!
YouTube
Facebook
Instagram
Vimeo
Pinterest